Розпочалося все на полях Першої світової війни. Коли прапрадід, Вікторії Зубицької, представника п'ятого покоління династії, лікував хворих на полі бою. З тих часів і до сьогодні залишилися рецепти, вдосконаленням яких займалися Данило Никифорович та Олександр Данилович Зубицькі. Не тільки чоловіки у династії присвятили своє життя медичній справі. Бабуся Вікторії все життя працювала завідуючою аптеки.

На сьогодні Вікторія Зубицька, донька лікаря-гастроентеролога, Олександра Зубицького, є генеральним директором ТОВ «Фітотерапія Зубицьких». Вікторія Олександрівна має вищу медичну освіту, за спеціалізацією терапія та ультразвукова діагностика, лікар-терапевт та біолог.

«Вже зараз я розумію, що уся співпраця моїх рідних, уособлюється в мені, - коментує Вікторія Олександрівна. - Взаємозв'язок провізора, біолога та лікаря дає можливість виробляти ліки за власною технологією та оглядати хворого в комплексі».

До кожного свого пацієнта Вікторія Зубицька ставиться дуже ретельно. На відміну від офіційних лікарень, де на пацієнта відводиться 7 хвилин, Вікторія оглядає хворого стільки часу, скільки необхідно.

«Я радію, коли хтось з пацієнтів одужує, - ділиться Вікторія Зубицька. - І сумую, коли втрачаю друзів чи близьких пацієнтів. Тим паче, що кожна людина яка приходить до мене на прийом стає для мене рідною. Завжди у повному обсязі вона отримує від мене допомогу».

Аптека «Зубицьких» з'явилася у Вишневому в 2011 році. З того часу вона є єдиною аптекою в якій виготовляють ліки за рецептом.

«Коли тільки ця аптека з'явилася, - коментує голова комісії з охорони здоров'я Вишневої міської ради Аркадій Бондар, - керівництво закладу запропонувало допомагати місту чим тільки зможуть. Найнеобхіднішим було виготовлення ліків за рецептом,

Наразі, аптека «Зубицьких» є єдиною аптекою у місті, учином налічується більше 180 найменувань різноманітних ліків

Стосовно адміністративної роботи у фармацевтів також все налагоджено. Наталя Іванівна Зубицька, заступник генерального директора, за сумісництвом мама Вікторії стежить за тим, щоб все працювало як швейцарський годинник.

30 років Наталя Іванівна  відпрацювала заступником директора однієї з київських шкіл. До речі, за освітою вона, як не дивно, також біолог.

«Наш колектив має досвідчених професіоналів, - розповідає Наталя Зубицька. Команда має надзвичайно великий потенціал». Також Наталя Іванівна працює над тим, щоб долучати молодих спеціалістів до фармацевтичної справи. Але на сучасному етапі, кадрове питання надзвичайно складне.

У 2012 році ТОВ «Фітотерапія Зубицьких» стала переможцем Національного бізнес-рейтингу «Лідер галузі-2012».

Тетяна Дорошенко

Газета Наше місто №34 (464), 20.09.2013