ukazbebgcahrcsdanlenetfifrkadeelhugaitlvltmknoplptrorusrskslesswsvtryi

Останні новини

29 ЛЮТОГО -  90 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ НАРОДНОГО ЛІКАРЯ  ЗУБИЦЬКОГО ДАНИЛА НИКИФОРОВИЧА 

З повагою і пошаною пам’яті Данила Никифоровича

Навряд чи вдасьтя скільки-небудь повно відтворити образ і титанічну діяльність в народній медицині України Данила Никифоровича, не дивлячись на те, що як секретар-референт працювала під його керівництвом на справу розвитку підприємства.Данило Никифорович був людиною красивою, величавою, з почуттям внутрішньої гідності, що завжди приваблювало до нього. Це була людина самобутня і доже добра.

Йому була притаманна особлива відповідальність за наслідки своєї творчої праці. Він поважав і шанобливо ставився до хворих. Його думки і почуття не піддавались впливу обставин.

Його лікарський шлях йшов по цілині. Саме він ще на початку 1990 років створив небачене у народній медицині України - масове виготовлення лікарських засобів з рослин на основі ним же винайденої ефективної технології. Це відбулось не тільки на прискоренні виготовлення фітоліків, зростанні, ефективності технології. Це відбилось не тільки на прискоренні виготовлення фітоліків, зростанні ефективності виробництва, але і дозволило урізноманітнити асортимент з тим, щоб допомогти людям у профілактиці і лікуванні захворювань.

Свої наукові дослідження по створенню фітоліків і технології їх виготовлення молодий травознай Данило Зубицький розпочав ще у сорокові роки минулого століття, коли описав перші історії хвороб недужих, що звертались до нього по допомогу.

Завдяки експедиціям по регіонах України, вивченню досвіду народних цілителів, він зібрав тисячі рецептів фітотерапії, однак застосовував їх у лікуванні лише після ретельного вивчення терапевтичної дії рослин на людський організм, з метою чого виготовлені з них ліки у значно перебільшенні, які випробовував перш за все на собі. Однозначно творчо вивчав вітчизняні та зарубіжні раритетні видання, посібники, довідники, збагачуючи себе глибокими науковими знаннями в галузі фармакогнозії і фітотерапії. Тим самим формує свою наукову обґрунтовану позицію щодо лікувальних якостей рослин, а також побічної шкідливої дії низки з них на людський організм.

На застереження щодо цього звертає особливу увагу користувачів фітотерапії. Для власних потреб розробив класифікацію лікарських рослин за біологічною дією на організм. Ним також обґрунтовано оптимальні співвідношення у використанні рослин і сумісність виготовлення з них ліків. Його наукові розробки націлено на ефективне розв’язання проблем фітотерапії – профілактику і лікування захворювань взагалі і особливо у періоди, коли вони набувають поширення.

Так, у п’ятдесятих роках, коли поширюються захворювання на ревматизм, він зцілював недужих фіто ліками, що з часом одержали назву «Ревматизан», «Фріктіум», «Розтирання Зубицьких».

У шістдесятих роках активного використання зажив пропис «Туберкан», а згодом, в зв’язку з поверненням і розповсюдженням туберкульозу – «Пультизан», «Легеневий бальзам», «Пульмотемор», «Броаст», «Імод», «Оерзін» тощо.

Об’єктом наукових досліджень і розробки лікарських засобів у сімдесятих роках стали судинні захворювання нижніх кінцівок. Для їх лікування винайдено «Облітерон», «Тромбангін», «Протибешихову мазь».При цьому створення «Тромбангіну» відбулось з урахуванням того, що лікуванню повинні підлягати судини, а не кров.

У вісімдесятих роках предметом наукових розробок стали фіто ліки для лікування печінки, алергії, тощо. На це наштовхнула чорнобильська трагедія. До підприємства, за тодішньою назвою «Барвінок», що тільки-но вимальовувалось, звернулись 1146 замовників (лікувальні заклади, санаторії, тощо) для лікування ліквідаторів аварії на ЧАЕСТЯІ було вироблено майже 6 тон «Холеазіну».

Плідними на фіто ліки був період дев’яностих років. Наукові розробки були націлені на урізноманітнення асортименту фіто ліків для лікування серцево-судинної, нервово-психічної, сечостатевої, опорно-рухової систем, травного тракту, імуностимулюючих, протипухлинних засобів тощо.

При розробці фіто ліків Зубицькими науково обґрунтовано екстрагенти відносно конкретних видів рослин (вода, мед, спирт, цукор та інші), а також термін зберігання і витримки фітоліків. Наскільки складним є творчий шлях виготовлення рослинних ліків видно також з процесу формування сировинної бази.При її визначенні акцент робиться на часі збирання рослин, коли їхні біологічно активні речовини досягають найбільшої активності, фазах місяця, екології, місцевості, особливостях ґрунту, рослинному оточені та ін.

Ці критерії разом із винайденими екстрагентами створили основу ресурсозберігаючої технології виготовлення ліків. Наслідком наукових розробок Зубицьких є ліки понад 160 найменувань. На них сформувався стійкий стабільний попит.

Данила Никифоровича, старійшину нинішнього родинного товариства Зубицьких, визнано і пошановано масою хворих, широкою громадкістю. Його було нагороджено премією «Дружба», що заснована літературно-художнім журналом «Дніпро» і міжнародним гуманітарним фондом імені О.С.Пушкіна (Москва). Він був лауреатом Української академії екологічних наук, його обрано академіком цієї академії і Національної академії проблем людини. З нагоди 75-річчя Данила Никифоровича було відзначено президентом України. До нього поетичним словом зверталися українські поети Леонід Вишеславський і Микола Сингаївський.

Глибоку пошану пам’яті Данила Никифоровича віддає ТОВ «Фіто-Данімир». Його нащадки разом із колективом підприємства наполегливо працюють заради здоров’я людей, додають авторитету народній медицині, де глибокий вічний слід залишив Данило Никифорович.

Мірошник Тамара Федорівна

             24 лютого 2008 р.

 
 
На верх